Tlačové správy

Výstava „Entropia“ predstaví tvorbu maliara Martina Magyara

Múzeum a Kultúrne centrum južného Zemplína v Trebišove, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja, organizuje výstavu s názvom „Entropia“ od autora Martina Magyara. Vernisáž výstavy sa uskutoční 3. februára 2023 o 16:30 hod. v priestoroch Koniarne v Trebišove.

Mgr. Martin Magyar je absolventom Fakulty humanitných a prírodných vied Prešovskej univerzity v Prešove. V súčasnosti vyučuje na ZŠ Obchodná v Sečovciach. Vo voľnom čase  sa venuje prevažne perokresbe tušom, sporadicky olejomaľbe a drevorezu. Svoju umeleckú tvorbu prvýkrát predstavil verejnosti v roku 2003 v Trebišove na okresnej súťažnej výstave neprofesionálnej výtvarnej tvorby „Výtvarná paleta“. V krajskom kole získal individuálnu cenu a na celoštátnej súťažnej výstave neprofesionálnej výtvarnej tvorby „Výtvarné Spektrum 03“ v Humennom získal jednu z hlavných cien Cenu primátora mesta Humenné za prácu „Triedička odpadu“.

Výsledkom jeho tvorby sú aj ocenenia, ktoré získal na okresných, krajských a celoštátnych súťažných výstavách neprofesionálnych výtvarníkov.

V rámci súťaže talentov Košického kraja, v oblasti vizuálneho umenia a literárnej tvorby „Slovom a obrazom“ v roku 2022, získal ocenenie TOP výtvarná ilustrácia. Prvou autorskou výstavou  “5. 000 000 – Päť miliónov“ sa predstavil v roku 2005 v Trebišove. Repríza výstavy sa realizovala v roku 2006 v Kráľovskom Chlmci a v roku 2008 v Michalovciach. Rok 2008 patril výstave Grafika v Sátoraljaújhely v Maďarsku.

Výstava „Entropia“ potrvá v Koniarni do 24. 2. 2023.

Kontaktná osoba:

Mgr. Mária Čatyová

Emailová adresa: majkacaty@gmail.com

Komentáre

komentárov

Populárne na webe SSN

Hore