Tlačové správy

MATICA SLOVENSKÁ: Slovensko je svedkom historického úpadku v médiách

Matica slovenská podporuje kritiku ministra kultúry Mareka Maďariča (Smer-SD), ktorú vyslovil v súvislosti s programom najväčších komerčných televízií. V oficiálnom stanovisku pre médiá to dnes uviedol jej predseda Marián Tkáč, ktorý ocenil otvorený postoj šéfa rezortu kultúry ku „katastrofálnemu úpadku kultúry v televíziách“.
„Naozaj sme svedkami takého úpadkového masírovania hláv všetkých generácií, osobitne najmladšej, akú tento národ v celej svojej dlhej a strastiplnej histórii ešte nezažil,“ zdôraznil Tkáč. Matica podľa neho očakáva, že vyjadrená kritika sa premietne aj do konkrétnych krokov, ktoré zastavia vulgarizmus na obrazovkách televízií a postupnú „degeneráciu“ slovenskej spoločnosti.
Maďarič v stredu (12.9.) adresoval ústavným činiteľom, predstaviteľom kultúry, cirkví aj súkromným televíziám otvorený list. V ňom kritizoval stupňujúcu sa mieru vulgárnosti a nekultúrnosti vo vysielaní celoplošných súkromných televízií. „Som presvedčený, že v prípadoch viacerých takzvaných reality šou sme sa už dostali na hranicu, keď musíme zaujať k tomuto javu otvorený postoj. Tento trend vulgarizácie bude mať totiž ďalekosiahly negatívny vplyv na celú našu spoločnosť a špeciálne na mladú generáciu,“ uviedol minister.
Dopad týchto obsahov na verejnosť chce preto zmierniť aj zavedením novej časovej opony. Vďaka nej by najneskôr od budúceho roku televízie mali prestať vysielať program nevhodný pre deti do 15 rokov pred 20.00 h.

zdroj: TASR

Komentáre

komentárov

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Populárne na webe SSN

Hore