Tlačové správy

Hra na celý život – výstava nominanta na Oscara v knižnici v Rožňave

Gemerská knižnica Pavla Dobšinského v Rožňave, kultúrna organizácia Košického samosprávneho kraja, a BIBIANA, medzinárodný dom umenia pre deti pripravili pre širokú verejnosť putovnú výstavu Hra na celý život maďarského animátora, tvorcu filmov a pedagóga Gézu M. Tótha.

Géza M. Tóth pôsobí od roku 1992 ako filmový režisér. Nakrútil niekoľko úspešných krátkych filmov. Jeho diela boli uvedené na viac ako 250 medzinárodných filmových festivaloch a získali takmer 120 ocenení.

Krátky animovaný film Maestro z roku 2005 bol nominovaný na Oscara za najlepší Krátky animovaný film Americkej filmovej akadémie. Je producentom takých seriálov pre deti ako Berry and Dolly a The Kuflis.

„Výstava je sprievodným podujatím XVI. Bienále animácie Bratislava – BAB 2022, medzinárodného festivalu animovaných filmov pre deti. Vystavené diela sa snažia sprostredkovať zážitok z pohyblivých obrázkov animovaných filmov, originálnych scénografií k operným predstaveniam,“ približuje Karin Hudecová z BIBIANY, medzinárodného domu umenia pre deti.

Pozývame deti i dospelých do priestorov Gemerskej knižnice Pavla Dobšinského v Rožňave na Lipovej ulici 3 na výstavu Hra na celý život. Verejnosti bude prístupná v rámci výpožičných hodín knižnice od 4. marca 2024 do 10. apríla  2024. Vstup je voľný.

Kontakt:

Tatiana Bachňáková, Gemerská knižnica Pavla Dobšinského v Rožňave

Lipová 3, 048 01 Rožňava

www.kniznica-rv.sk, kniznica@kniznica-rv.sk

Tel. : 058/ 788 09 11, 788 09 17

Zdroj:

https://hu-m-wikipedia-org.translate.goog/wiki/M._T%C3%B3th_G%C3%A9za?_x_tr_sl=hu&_x_tr_tl=sk&_x_tr_hl=sk&_x_tr_pto=sc

Komentáre

komentárov

Populárne na webe SSN

Hore