Tlačové správy

Košice 2013 v centre európskeho diania

V Európskom parlamente v Bruseli sa dnes pod záštitou europoslankyne Moniky Smolkovej, poslanca NR SR a primátora mesta Košice Richarda Rašiho a predsedu Košického samosprávneho kraja Zdenka Trebuľu uskutočňuje vernisáž prezentačných fotografií projektu, Košíc a regiónu, spojená s koncertným hudobnej skupiny Silvayovci, ochutnávkou tokajských vín a tradičných slovenských múčnikov. Prezentačný program o Košiciach 2013 zopakujú organizátori aj 8. novembra v Európskej komisii.

„V Košiciach sa pripravujeme na rok 2013 s vedomím, že vďaka projektu Košice – Európske hlavné mesto kultúry stojíme na začiatku novej etapy rozvoja mesta. Programová a investičná časť projektu Košice – Európske hlavné mesto kultúry 2013 prináša do mesta bohatý a pestrý umelecký program, ako aj príťažlivú a originálnu infraštruktúru. Projekt Európskeho hlavného mesta kultúry 2013 je pre Košice zároveň príležitosťou, aby sa mesto pretransformovalo na centrum kreativity – prepojením vedy, výskumu, univerzitného školstva, umenia, kultúry, médií a moderných technológií. Všetky tieto kreatívne odvetvia sú v Košiciach veľmi dobre rozvinuté a majú veľký potenciál rozvíjať sa aj v budúcnosti a zlepšovať tak kvalitu života v našom meste, Projekt Európske hlavné mesto kultúry 2013 sa stáva súčasťou života mesta v súčasnosti a presahuje svojím významom do jeho budúcnosti. Nepochybujem o tom, že sa stane najdôležitejším medzníkom v histórii mesta. Mesta, ktoré má čo ponúknuť a s otvorenou náručou privíta každého, kto do neho zavíta“, povedal na otvorení prezentácie Košice 2013 námestník primátora mesta Košice Ján Jakubov.

Prezentácia Košíc a regiónu v Bruseli je súčasťou projektu neziskovej organizácie Košice 2013, nazvaného Putujúce mesto. V roku 2012 pripravil tím Košice 2013 v rámci Putujúceho mesta viacero kultúrnych podujatí (koncertov, výstav, divadelných predstavení, filmových projekcií), ktoré predstavil prostredníctvom Slovenských inštitútov v Berlíne, Prahe, Varšave, Viedni, Budapešti, Paríži, Marseille a Londýne.

Komentáre

komentárov

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Populárne na webe SSN

Hore