Tlačové správy

Tajomstvá v literatúre – v rožňavskej knižnici so spisovateľkou Janou Pronskou

Gemerská knižnica Pavla Dobšinského v Rožňave, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja pripravuje pre milovníkov dobrých kníh v rámci projektu Tajomstvá v literatúre stretnutie s úspešnou slovenskou spisovateľkou Janou Pronskou. Podujatie, ktoré z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia www.fpu.sk a ktorý je hlavným partnerom projektu, sa uskutoční v stredu 20. septembra 2017 o 17:00 hod.  v priestoroch knižnice na ul. Lipová č.3.

Jana Pronská vyštudovala Strednú priemyselnú školu banícku a geologickú v Spišskej Novej Vsi. Pôvodne  pracovala ako ekonómka v rodinnej firme. Písať začala už v detstve. Najprv to boli rozprávky a básničky. Vášeň, pomsta, intrigy, zrada, história, napätie…od detstva ma lákali historické príbehy“ prezradila Jana Pronská. „Keby dodnes fungovali v mojom rodisku rudné bane, možno by som nikdy nechytila do rúk spisovateľské pero. Ale osud to chcel asi inak. Dnes som sa zaradila medzi úspešných „majiteľov“ stotisícky a som nesmierne šťastná, že čitateľmi mojich historických románov nie sú len ženy, ale, predstavte si, aj muži“dodala Pronská.

Svoje „veľké“ písanie odštartovala Jana Pronská v roku 2008 prvým románom Zlatníkova chovanica. Za takmer desať rokov má na svojom konte už množstvo kníh a čitateľov jej románov neustále pribúda. Či je jej spisovateľským vzorom je Marija Jurič Zagorka a najobľúbenejšou historickou osobnosťou Maria Mancini, a nielen to, prezradí už samotná autorka na podujatí v Rožňave, kde to bude už jej druhá návšteva.

Pozývame všetkých milovníkov histórie v stredu 20. septembra 2017 o 17:00 hod.   do priestorov Gemerskej knižnice Pavla Dobšinského v Rožňave, ul. Lipová č.3 na stretnutie s nekorunovanou kráľovnou historických romancí Janou Pronskou. Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia www.fpu.sk, ktorý je hlavným partnerom projektu. Vstup je voľný.

Tatiana Bachňáková

Gemerská knižnica Pavla Dobšinského v Rožňave

Kontakt : www.kniznica-rv.sk      E-mail : kniznica@kniznica-rv.sk

Adresa : Lipová 3, 048 01 Rožňava

Tel. : 058/ 788 09 11, 788 09 17

zdroj : http://www.janapronska.estranky.sk/

http://janka-pronska.webnode.sk/

https://www.literama.sk/sk/knihy-autor/11458/jana-pronska

 

 

 

Komentáre

komentárov

Populárne na webe SSN

Hore